ساخت افکت Gaussian Blur با استفاده از RenderScript

ساخت افکت Gaussian Blur با استفاده از RenderScript

سلام دوستان ؛

Gaussian Blur یک افکت است که از (Android 3.0 (API level 11 و با استفاده از کمک RenderScript به وجود آمده است. RenderScript یک فریم ورک (framework) است که برای انجام وظایف فشرده محاسباتی در اندروید به وجود آمده است. RenderScript  عمدتا برای استفاده برای محاسبات موازی داده محور است، اگر چه برای کارهای سریالی نیز می تواند مفید باشد. ما در اینجا یک فیلتر در هم ریختگی (Blur) در عکس ایجاد می کنیم.

 

در اینجا ما برای ساخت افکت Gaussian Blur از کتابخانه android.support.v8.renderscript استفاده می کنیم تا از API 9 کار کند.

اضافه کردن کتابخانه به Build.Gradle

۱- برای شروع ابتدا یک پروژه در اندروید استودیو بسازید.

۲- بخش (build.gradle(Module:app مربوط به پروژه را باز کنید و تغییرات زیر را ادر آن اعمال کنید.

ایجاد کلاس Utility

۳-برای ساخت افکت Gaussian Blur یک کلاس جاوا بسازید و نام آن را BlurUtils.java قرار دهید و در آن یک متد ()blur ایجاد کنید.

۴- فایل activity_main موجود در پروژه که در مسیر res/layout/activity_main.xml قرار دارد را باز کنید و تغییرات زیر را در آن اعمال کنید.

۵- در نهایت برای ایجاد تغییرات در عکس می توانید همانند فایل جاوا زیر عمل کنید. ما در اینجا تغییرات را در فایل MainActivity اعمال کرده ایم.

قبل و بعد از یک تصویر در نرم افزار:

مدرس و برنامه‌نویس اندروید. تمام تجربه‌هایم را با شما شریک می‌شوم و دوستت دارم بتوانم با کمک و همراهی همه دوستان یک مرجع کامل فارسی برای برنامه‌نویسی اندروید ایجاد کنم.

عضو می‌شوم:)

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *