اندروید استودیو(android studio 2.2) منتشر شد!!

اندروید استودیو(android studio 2.2) منتشر شد!!

سلام دوستان;

 

android studio mobcollegeحدود چند روز از انتشار نسخه جدید نرم افزار محبوب اندروید استودیو (android studio) میگذره و در این مدت توانسته علاقه مندان بسیاری زیادتری را به سمت خود بکشاند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تغیرات نسخه جدید نرم افزار اندروید استودیو (Android Studio) بپردازیم.

Android Studio 2.2


این نسخه دارای سه موضوع اصلی میباشد: سرعت، دقت، پشتیبانی از پلت فرم اندروید. توسعه سریع تر با ویژگی های از قبیل طرح بندی ویرایشگر جدید، که باعث ایجاد یک رابط کاربری نرم افزار سریع و شهودی است. توسعه دقیق با استفاده از APK analyzer، بهبود Layout Inspector. در نهایت نرم افزار توسعه android studio 2.2 شامل پشتیبانی تمام ویژگی ها در اندروید ۷.۰(نوغا) و قبل از آن است.

در این نسخه، چهارچوب اندروید و IDE برای ساخت Constraint Layout تکمیل تر شده است. این مدیریت Layout جدید و قدرتمند به شما کمک میکند که بتوانید طرح های یزرگ و پیچیده را به سادگی هرچه تمام تر ایجاد کنید. ConstraintLayout به صورت یک کتابخانه استاندارد در نرم افزار شما ادغام شده است.

android studio 2.2 شامل بیش از بیست ویژگی جدید در هر فاز اجرایی اصلی میباشد: طراحی، توسعه، ساخت و آزمون. از طراحی رابط های کاربری با ConstraintLayout جدید، که با توسعه ++C  کد با آندروید NDK اند، تا ساخت آخرین Jack compliers، برای ایجاد Espresso test cases برای برنامه شما، اندروید استودیو ۲.۲(android studio) منتشر شده است، نمیخواهید که آنرا از دست بدهید؟!. در ادامه جزئیات بیشتری از تغیرات بالا را بررسی میکنیم.

طراحی


  • Layout Editor : ایجاد راحت تر واسط کاربری با استفاده از سیستم جدید طراحی رابط کاربری.به سرعت ساختار UI برنامه خود را با استفاده از حالت blueprint و طرح دیداری بسازید. بیشتر بدانید

android studio mobcollege

  • Constraint Layout : این Layout جدید به شما اجازه میدهد که بدون ساخت فایل های Layout متعدد بتوانید طراحی پویا و کاربر پسندی داشته باشید. بیشتر بدانید

android studio mobcollege

توسعه


  • Improved C++ Support: شما میتوانید از  CMake یا ndk-build برای ساخت پروژه خود در Gradle استفاده کنید. مهاجرت پروژه از سیستم ساخت CMake به اندروید استودیو(android studio) اکنون بدون مشکل است. همچنین شما می توانید حمایت++ Cرا در ویزارد جدید در اندروید استودیو پیدا کنید، به علاوه تعدادی از رفع اشکال برای ویرایش و اشکال زدایی ++C  تجربه پیدا کنید. بیشتر بدانید.

android studio mobcollege

  • Samples Browser: رجوع به کد نمونه آندروید در حال حاضر حتی با اندروید استودیو ۲.۲ آسان تر است. در پنجره ویرایشگر متن، پیدا کردن کدهای نمونه میتوانید به شما کمک کند تا شروع بهتری برای ساخت نرم افزار داشته باشید. بیشتر بدانید

android studio mobcollege
ساخت


  • Instant Run Improvements: در اندروید استودیو ۲.۲(android studio) عمده تلاش بر روی ساخت بوده است به طوری که بسیار سریع و سبک شده است. از زمان راه اندازی این موضوع بسیار قابل اهمیت بوده است و مرتباً ویرایش، ساخت و اجرا می شده است. در این نسخه بسیاری از پیشرفت های ثبات و قابل اطمینان اضافه شده است.

android studio mobcollege

  •  APK Analyzer: به سادگی میتواند فایل APk شما را انالیز و حجم هر یک ار مولفه های شما را بفهمد. این مورد میتواند زمانی که چند مشکل multi-dex را بررسی میکنید مفید باشد. با استفاده از این قابلیت میتوانید دو نسخه APK را با یکدیگر مقایسه کنید. بیشتر بدانید

android studio mobcollege
 (Build cache (Experimental: اندروید استودیو ۲.۲(android studio) در ادامه سرمایه گذاری های خود برروی افزایش سرعت، یک حافظه کش به صورت تجربی ساخته است. فقط کافیست android.enableBuildCache=true را به فایل  gradle.properties خود بیفزایید. بیشتر بدانید
android studio mobcollege

تست


  • Virtual Sensors in the Android Emulator: آندروید شبیه ساز در حال حاضر شامل مجموعه ای جدید از سنسورهای کنترل های مجازی شده است. با کنترل UI جدید، شما هم اکنون می توانید سنسور های آندروید مانند شتاب سنج، درجه حرارت محیط، مغناطیس و سنسورهای بیشتری را تست کنید. بیشتر بدانید.

android studio mobcollege
شما میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به دانلود نسخه جدید اندروید استودیو (Android Studio) بکنید.

دانلود نسخه جدید

مدرس و برنامه‌نویس اندروید. تمام تجربه‌هایم را با شما شریک می‌شوم و دوستت دارم بتوانم با کمک و همراهی همه دوستان یک مرجع کامل فارسی برای برنامه‌نویسی اندروید ایجاد کنم.

عضو می‌شوم:)

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *