اندروید استودیو ( ۲.۳ android studio) منتشر شد!!

سلام دوستان؛

android studio 3

نرم‌افزار android studio 2.3 هم‌اکنون برای دانلود موجود می‌باشد. در این نسخه تمرکز بر روی بهبود IDE در سراسر نرم‌افزار شده است. Google خود را برای ساخت یک نرم‌افزار سریع و بدون عیب برای میلیون‌ها نفر برنامه‌نویس نرم‌افزار اندروید در سرار جهان متعهد کرده است.

Google در کیفیت android studio 2.3 بسیار هیجان‌زده شده است، شما می‌توانید اندکی از این تغییرات را در بخش بعد مشاهده کنید. زمانی که شما نرم‌افزارتان را طراحی می‌کنید.

 

 

 

برای جزئیات بیشتر می‌توانید لیست زیر را مشاهده کنید:

ساخت:

ارتقاء اجرای فوری و تغییرات UI  : Google بخشی از تمرکز کیفیت خود را در Android   studio 2.3  بر روی اجرای فوری قرار داده است و آن را بسیار قابل‌اعتمادتر کرده است، عملکرد سریع همیشه باعث راه‌اندازی مجدد برنامه، برای نمایش تغییرات کد که نیاز به نمایش مجدد و ایجاد تغییرات می‌شود، درحالی‌که برنامه قبلی خود را نگه می‌دارد، می‌کند. زمینه پیاده‌سازی به‌طور قابل‌توجهی تغییر کرده است و به‌منظور اطمینان بیشتر، تأخیر در راه‌اندازی مجدد برای اجرای برنامه‌های فعال را حذف کرده است.

android studio 2.3

ساخت Cache : این قابلیت در Android studio 2.2 معرفی‌شده ولی غیرفعال بود، از این قابلیت برای اجرای سریع نرم‌افزار استفاده می‌شود. این Cache که کاربرد وسیعی خواهد داشت، اکنون در نسخه جدید نرم‌افزار فعال‌شده است.

طراحی:

زنجیر و نسبت پشتیبانی در Constraint Layout : اندروید استودیو ۲.۳ شامل نسخه پایدار ConstraintLayout با این نسخه از ConstraintLayout، می‌توانید دو یا چند جایگاه را به‌صورت زنجیره‌ای و گروهی در یک بُعد به یکدیگر متصل نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی بتوانید طراحی یک صفحه را انجام دهید.

android studio 2.3

ConstraintLayout همچنین برای پشتیبانی از نسبت مفید است، زمانی که می‌خواهید نسبت ابعاد یک عنصر را حفظ کنید.

android studio 2.3

بخش Editor palette : بخش palette به‌روز شده در بخش چیدمان به شما اجازه می‌دهد تا راحت‌تر به جست‌وجو، مرتب و فیلتر کردن برای یافتن Widget خود بکنید و همچنین به شما اجازه می‌دهد تا یک پیش‌نمایش قبل از استفاده عنصر داشته باشید.

android studio 2.3

علاقه‌مندی چیدمان : شما هم‌اکنون می‌توانید ویژگی‌های موردعلاقه به هر عنصر را در صفحه اصلی طراحی کنید. به‌سادگی یک ویژگی را در بخش خصوصیات ستاره‌دار کنید و آن را در خصوصیات اصلی داشته باشید.

android studio 2.3

پشتیبانی WebP :  برای صرفه‌جویی در حافظه در APK، با استفاده از WebP می‌توانید در Android studio تصاویری که دارای فرمت PNG هستند را فشرده‌سازی کنید، فرمت فشرده‌سازی lossless WebP حجم تصویر را تا ۲۵% کاهش می‌دهد. در ضمن WebP به شما اجازه می‌دهد تا اگر نرم‌افزار شما نیاز به تغییر داشت، تنها با یک‌راست کلیک این کار را انجام دهید.

android studio 2.3

به‌روزرسانی Material Icon Wizard : بخش آیکون‌ها نیز از به‌روزرسانی بی‌نصیب نمانده و در آپدیت جدید شامل آیکون‌ها و نمادهای بیشتری شده است.

android studio 2.3

توسعه:

Lint Baseline : با Android studio 2.3 شما می‌توانید baseline را به‌عنوان پایه در پروژه خود قرار دهید. می‌توانید از یک نقطه به baseline یک مشکل را گزارش کنید، baseline می‌تواند کمک بزرگی باشد تا بتوانید بسیاری از مشکلات را حل کنید. بیشتر بدانید.

android studio 2.3

App Links Assistant : پشتیبانی از نرم‌افزار در این نسخه بسیار آسان‌تر شده است. نرم‌افزار جدید به شما اجازه می‌دهد تا به‌سادگی بتوانید intent filters جدید برای URLها و … بسازید. برای دسترسی به App Link Assistant به آدرس زیر مراجعه کنید:

App Link Assistant Tools -> . بیشتر بدانید.

android studio 2.3

Template : به‌طور پیش‌فرض، تمام قالب‌ها که از RelativeLayout استفاده می‌کردند  در Android studio 2.3  از ConstraintLayout استفاده می‌کنند. Google همچنین یک قالب Bottom Navigation Activity که در آن Bottom Navigation Material Design guideline پیاده‌سازی شده است، اضافه کرده است.

android studio 2.3

 

 

مدرس و برنامه‌نویس اندروید. تمام تجربه‌هایم را با شما شریک می‌شوم و دوستت دارم بتوانم با کمک و همراهی همه دوستان یک مرجع کامل فارسی برای برنامه‌نویسی اندروید ایجاد کنم.

عضو می‌شوم:)

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. برنامه نویسی اندروید
  ۱۱:۰۴ ۱۳۹۶/۰۵/۱۴

  باسلام
  ممنون از سایت خوبتون.

  • امیر زنگی آبادی
   ۸:۰۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶

   سلام
   ممنون از انرژی های خوب شما
   به زودی خبر های خوبی داریم
   در کنار ما باشید
   ممنون