استفاده از Emojis کیبورد در اندروید

استفاده از Emojis کیبورد در اندروید

سلام دوستان؛

استفاده از Emojiها ? راه شگفت انگیز برای ابراز احساسات ما است و افکار ما را ارائه می دهد که افرادی با زبان های متمایز و حتی کودکان می توانند آن را درک کنند. هر نرم افزار شبکه اجتماعی محبوب معمولاً مجموعه ای از Emojis را ارائه می دهد. به آخرین پیام های خود نگاه کنید تا ببینید که چقدر از آنها استفاده می کنید. سیستم عامل Android می تواند Emojiها را به صورت Text fields در اختیار شما قرار دهد.

در این آموزش باهم یادمیگیریم که چگونه از Emoji کیبورد با گزینه های سفارشی بسیار، بااستفاده از کتابخانه SuperNova-Emoji در برنامه خود استفاده کنیم.

۱.استفاده ساده از Emoji کیبورد

در زیر کدهای استفاده ساده از Emoji کیبورد نمایش داده شده است. سازنده EmojiIconActions چهار پارامتر ContextRootViewEmojiconEditText و ImageView به عنوان ورودی می پذیرد. EmojiconEditText یک EditText با ویژگی های بیشتر برای فعال کردن نمایش emojiها است و آخرین پارامتر که ImageView است برای تغییر بین صفحه کلید معمولی و  Emoji کیبورد استفاده می شود.

برای نمایش emojis در TextView ما از EmojiconTextView استفاده خواهیم کرد که همچنین یک TextView با ویژگیهای سفارشی بیشتری برای فعال کردن رندر emojis است.

اگر بخواهید در فایل xml استفاده کنید، باید از EmojiconEditText به جای EditText معمولی استفاده کنید.

و EmojiconTextView به جای TextView

android-integrate-emojis-keyboard-app
استفاده از Emojis کیبورد در اندروید

۲.تغییر آیکون پیش فرض در Emoji کیبورد

برای جابه‌جایی بین صفحه کلید معمولی و Emoji کیبورد، می توانید از مِتُد ()setIconsIds استفاده کنید که دو پارامتر  keyboard Icon ID و smiley Icon ID را دریافت می کند.

android-integrate-emojis-keyboard-app
استفاده از Emojis کیبورد در اندروید

۳. استفاده از Emojiهای پیش فرض

SuperNove-Emoji به شما اجازه می دهد که از Emojiهای پیش فرض که روی دستگاه قرار دارند استفاده کنید، برای انجام این کار تنها کافیست مقادیر متدهای ()setUseSystemEmoji و ()setUseSystemDefault  را به True در هر EmojiconTextView و EmojiconEditText که استفاده می کنید، قرار دهید.

صفت xml

۴.تغییر سایز Emojiها

برای تغییر اندازه Emojiها شما باید مقدار متد ()setEmojiconSize را تغییر دهید.

کد xml

android-integrate-emojis-keyboard-app
استفاده از Emojis کیبورد در اندروید

 

۵. شناسایی زمانی که صفحه کلید باز و یا بسته است

SuperNova-Emoji به شما این اجازه را می دهد که زمانی کاربر صفحه کلید را باز می کند ویا می بندد بتوانید اقدامات خاصی انجام دهید، مانند نمایش پیغام و… . برای انجام این کار میتوانید از قطعه کد زیر استفاده کنید.

 

۶. تغییر رنگ Emoji کیبورد

شما سه رنگ Emoji کیبورد را میتوانید با دادن سه پارامتر رنگ آیکون ها، رنگ زبانه ها و رنگ پس زمینه را در متد سازنده تغییر دهید. ما از همان ساختار سازنده فوق برای این کار استفاده می کنیم.

android-integrate-emojis-keyboard-app
استفاده از Emojis کیبورد در اندروید

 

۷. ساخت یک نرم افزار ساده

اکنون بیایید یک نرم افزار ساده برای درک بهتر مطالب بالا بسازیم.

۱. در اندروید استودیو یک پروژه جدید بسازید.

۲. build.gradle را باز کنید و کتابخانه supernova emoji library را به آن اضافه کنید. شما همچنین مجبور به اضافه کردن مخزن maven هستید.

۳. فایل layout مربوط به activity اصلی  activity_main.xml را باز کنید و کدهای زیر را در آن اضافه کنید. در اینجا شما می توانید ببینید که من  emojiconEditTextemojiconTextView و ImageView را به صفحه اضافه کرده ام.

۴. فایل MainActivity.java را باز کنید و تغییرات زیر را در آن انجام دهید. در این activity انواع فعالیت هایی که در بالا گفته شده، استفاده شده است.

در نهایت نرم افزار به شکل زیر خواهد بود.

android-integrate-emojis-keyboard-app
استفاده از Emojis کیبورد در اندروید

مدرس و برنامه‌نویس اندروید. تمام تجربه‌هایم را با شما شریک می‌شوم و دوستت دارم بتوانم با کمک و همراهی همه دوستان یک مرجع کامل فارسی برای برنامه‌نویسی اندروید ایجاد کنم.

عضو می‌شوم:)

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *